Aktualności, Pellet na świecie

Kierunek Włochy – Italia Legno Energia

Choć sezon na pellet standardowo rozpoczyna się we wrześniu, przygotowania do okresu grzewczego zaczynają się dużo wcześniej. Przyszłoroczne marcowe targi Italia Legno Energia we włoskim Arezzo to drugie w kraju największe wydarzenie dla producentów i dystrybutorów pelletu drzewnego oraz piecyków i kominków na pellet. I dobra okazja do zakontraktowania pierwszych zamówień.

Italia Legno Energia organizowane od 22 do 24 marca wypracowało już własną markę, choć czerpie z doświadczeń największych światowych targów pelletowych – Progetto Fuoco. Wydarzenie skupia się przede wszystkim na energetycznym potencjale biomasy leśnej dla ogrzewnictwa indywidualnego i przemysłowego. Ponad 180 wystawców podczas trzech targowych dni zaprezentuje ofertę maszyn i urządzeń do pozyskiwania, produkcji i przetwarzania biopaliw oraz najnowszych, innowacyjnych i ekologicznych urządzeń grzewczych dla gospodarstw domowych i przemysłowych. Jednak tym, co głównie przyciąga blisko 20 tys. zwiedzający do Arezzo, jest pellet.

Pierwsze kontrakty

Italia Legno Energia to miejsce, gdzie kontraktuje się pierwsze w roku dostawy granulatu do Włoch, rozmawia z dystrybutorami o współpracy oraz sprzedaje pellet dla odbiorców indywidualnych – właścicieli gospodarstw agroturystycznych, farm, szklarni, ciepłowni, rolników, przedsiębiorców oraz przedstawicieli branży HoReCa.

Potencjał Italia Legno Energia widzą polscy producenci pelletowi, którzy od początku związani są z targami – jako wystawcy lub poprzez obecność na łamach specjalnego włoskojęzycznego dodatku „Mercato del pellet in Polonia”, promującego krajowych operatorów działających w sektorze biopaliw. Także w tym roku redakcja „Magazynu Biomasa” będzie pełnić rolę ambasadorów branży pelletowej w Arezzo. – Na targach będziemy już trzeci raz. Pokazujemy wystawcom i zwiedzającym potencjał polskiego pelletu, pomagamy producentom zaprezentować ofertę i nawiązać nowe kontakty biznesowe z włoskimi kontrahentami. Coraz większa konkurencja na krajowym rynku pelletu jest impulsem dla producentów, by dywersyfikować działalność i szukać klientów za granicą – mówi Maciej Roik z Biomass Media Group, wydawca „Mercato del pellet in Polonia”.

Firmy zainteresowane współpracą w magazynie przygotowywanym z myślą o Italia Legno Energia zapraszamy do kontaktu: redakcja@magazynbomasa.pl

Zdjęcie: Piemmeti Spa

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz