Aktualności, Pellet na świecie

Arezzo gospodarzem największych tegorocznych targów pelletowych

Już po raz trzeci w toskańskim Arezzo odbędzie się Italia Legno Energia, drugie po Progetto Fuoco najważniejsze we Włoszech wydarzenie dedykowane sektorowi pelletu i jedyne w tym roku włoskie targi związane z energetycznym wykorzystaniem drewna.

Italia Legno Energia (22-24 marca) odbywające się w centralnych Włoszech to ciesząca się coraz większą popularnością wystawa producentów i dystrybutorów pelletu z całego świata, urządzeń grzewczych na pellet i drewno oraz maszyn i urządzeń do pozyskiwania, produkcji i przetwarzania biopaliw.

Targi wyrastają z największego branżowego wydarzenia pelletowego na świecie – organizowanego co dwa lata Progetto Fuoco, ale skupiają się przede wszystkim na energetycznym potencjale drewna dla ogrzewnictwa indywidualnego i przemysłowego oraz promują biznesowe możliwości regionu Toskanii, charakteryzującego się rozległymi terenami leśnymi, które są lokalnym źródłem biomasy.

Już pierwsza edycja targów była dużym sukcesem – ponad 160 wystawców włoskich i zagranicznych prezentowało na blisko 25 tys. m2 ofertę kominków, piecyków, grilli i kuchenek na drewno i pellet, kotłów pelletowych i dużych przemysłowych instalacji na biomasę, pelletu, drewna kominkowego i zrębki, maszyn leśnych i akcesoriów związanych z sektorem ogrzewania. Organizator wydarzenia – Piemmeti SpA – szacuje, że tegoroczną wystawę odwiedzi ponad 20 tys. osób.

Biomasa w centrum uwagi

– Jednym z zagadnień, na których szczególnie mocno skupimy się w tym roku podczas Italia Legno Energia, jest podniesienie świadomości wśród odbiorców końcowych w zakresie korzyści, jakie niosą ze sobą krótkie łańcuchy dostaw biomasy: efektywności kosztowej, stabilności, bezpieczeństwa i dostępu do systemów wsparcia dla odnawialnego ciepła – podkreśla Raul Barbieri, dyrektor toskańskiego wydarzenia. – To kwestie, którymi są zainteresowani klienci z branży agroturystycznej, rolnicy, sadownicy czy przedstawiciele władz lokalnych – dodaje.

– Italia Legno Energia od początku stało się dla czołowych przedstawicieli branży związanej z energetycznym wykorzystaniem drewna kluczowym eventem, na którym trzeba być. Nie tylko producenci biopaliw, ale także instalatorzy, traderzy i projektanci doceniają wartość tych targów. W 2019 roku spotkają się po raz kolejny, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniami, aktualnymi trendami i pomysłami na rozwój sektora – mówi Raul Barbieri.

Polski pellet we Włoszech

Podczas dwudniowej wystawy swoją ofertę prezentuje kilkadziesiąt firm zagranicznych, m.in. z Łotwy, Litwy, Słowacji, Czech czy Hiszpanii. Nie zabraknie także polskich wystawców – producentów pelletu oraz kotłów na pellet, którzy z targami związani są od ich początku. Wystawiają się oni samodzielnie albo korzystają ze stoisk włoskich kontrahentów, z którymi współpracują. – Włochy to dla polskiej branży pelletowej ważny biznesowy kierunek. Nic dziwnego, że coraz większa liczba krajowych przedsiębiorców interesuje się tamtejszym rynkiem. Obecność na Italia Legno Energia firmom startującym z produkcją pelletu pozwala ocenić biznesowy potencjał Włoch, a doświadczonym traderom spotkać się ze swoimi partnerami i zakontraktować pierwsze zamówienia – komentuje Maciej Kosiński z Polskiej Rady Pelletu.

Dlaczego Arezzo?

Marcowe targi warto odwiedzić z kilku powodów. Przede wszystkim jest to międzynarodowe spotkanie branży biomasowej, podczas którego sygnalizowane są nadchodzące w sektorze biopaliw trendy. W Arezzo spotykają się najwięksi europejscy producenci i dystrybutorzy pelletu drzewnego szukający nowych kontaktów biznesowych, zarówno wśród klientów przemysłowych, jak i indywidualnych. Z kolei dawkę wiedzy na Italia Legno Energia gwarantują konferencje i warsztaty prowadzone przez ekspertów.

Ambasadorami polskiej branży pelletowej w Arezzo będzie „Magazyn Biomasa”, który z myślą o targach przygotowuje włoskojęzyczny dodatek „Mercato del pellet in Polonia” dystrybuowany na stoisku redakcji podczas trzech targowych dni.

– Pierwsza edycja wydarzenia w 2015 r. była sukcesem i pokazała, że dla włoskiej branży pelletowej spotkania co dwa lata to za mało. Intensywna praca nad targami, budowanie ich marki i szeroko zakrojona kampania promocyjna przynoszą efekty w postaci większego w tym roku zainteresowania Italia Legno Energia i w ogóle włoską branżą pelletu – mówi Raul Barbieri.

– Ambasadorami polskiej branży pelletowej w Arezzo będzie „Magazyn Biomasa”, który z myślą o targach przygotowuje włoskojęzyczny dodatek „Mercato del pellet in Polonia” dystrybuowany na stoisku redakcji podczas trzech targowych dni. – Polskim przedsiębiorcom oferujemy wyjątkową możliwość promocji swojej marki bez konieczności inwestowania we własne stoisko targowe. W tym roku dodatkową formą reklamy będzie pierwsza polska mapa producentów i dystrybutorów pelletu w języku włoskim – mówi Jolanta Kamińska z „Magazynu Biomasa”.

Wszystkich naszych partnerów zapraszamy na stoisko redakcji w Arezzo.

Więcej informacji na temat targów: https://italialegnoenergia.it/

Zdjęcia: Redakcja

Powiązane wpisy