Aktualności

IV Forum Pelletu – odliczanie trwa!

IV edycja najważniejszego krajowego spotkania sektora pelletu odbędzie się tym razem w Krakowie, w Hotelu Qubus 10-11 czerwca 2019 r. Konferencja, w której do tej pory łącznie wzięło udział ponad 500 gości z Polski i zagranicy to najnowsze trendy krajowego i światowego rynku pelletu, rozwiązania technologiczne i aktualne przepisy prawa warunkujące rozwój odnawialnych źródeł energii.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum będzie „pellet w dobie transformacji energetycznej”. – Kierunki unijnej polityki energetyczno-klimatycznej jasno wskazują na wiodącą rolę OZE. Czyste spalanie, poprawa jakości powietrza, alternatywne wobec paliw konwencjonalnych źródła energii – nie są to tylko hasła, ale konkretne cele, które mamy do zrealizowania w Polsce. Zwiększenie wykorzystania pelletu zarówno przez gospodarstwa domowe jak i instalacje przemysłowe wpisuje się w plan gospodarki niskoemisyjnej  – mówi Maciej Kosiński z Biomass Media Group, organizator IV Forum Pelletu. – Dlatego będziemy zabiegać o obecność na konferencji przedstawicieli rządu i samorządów. Chcemy pokazać, także na przykładzie państw europejskich, w jaki sposób prawo wpływa na zwiększenie konsumpcji pelletu i jakie ma to przełożenie na ochronę środowiska – dodaje wiceprezes spółki BMG.

Zwiększenie wykorzystania pelletu zarówno przez gospodarstwa domowe jak i instalacje przemysłowe wpisuje się w plan gospodarki niskoemisyjnej

Pellet na świecie i w Polsce

Konferencję tradycyjnie otworzy podsumowanie 2018 roku dla branży pelletu na świecie i w Polsce.  – Ostatni rok nie był łatwy dla producentów pelletu w całej Europie. Czy to już kryzys czy tylko chwilowe załamanie? Jak przygotować się na coraz cieplejsze zimy, spadki cen pelletu oraz ofensywę krajów spoza kontynentu na Europę? Które kierunki eksportu surowca są przyszłościowe? Między innymi te zagadnienia będą poruszane w Krakowie. – Liczymy, że obecność gości z zagranicy oraz doświadczenie krajowych traderów zaowocują ciekawą dyskusją na temat przyszłości pelletu w Europie – mówi Jolanta Kamińska z „Magazynu Biomasa”.

ZOBACZ: KRÓTKA RELACJA Z UBIEGŁOROCZNEJ EDYCJI

Poza wskazaniem europejskich i światowych trendów sektora pelletowego, Forum to dobry moment na analizę polskiego sektora. A ten w ostatnich miesiącach zdominował wywołany przez „Magazyn Biomasa” temat nieuczciwych praktyk krajowych wytwórców pelletu drzewnego. – Znamy przypadki fałszowania certyfikatów czy podszywania się pod uznane na rynku brandy. Dzięki powstaniu Polskiej Rady Pelletu w 2017 nasz rynek uzyskał narządzie do walki z tego typu procederami. O sukcesach stowarzyszenia w tym zakresie i planowanych działaniach PRP będziemy mówić na Forum – komentuje Maciej Kosiński.

Formuła wiedza + biznes

Agenda tegorocznego Forum Pelletu obejmuje także zagadnienia bezpieczeństwa pracy w pelleciarni, zagrożeń pożarowych i wybuchowych, ubezpieczeń dla zakładów produkujących pellet czy – tradycyjnie – przeglądu nowości technologicznych dla fabryk pelletu.

Poza solidną dawką merytorycznej wiedzy czerwcowa konferencja to sprawdzona formuła wiedza + biznes. – Jedyna w roku okazja spotkania całej branży pelletowej z Polski owocuje networkingiem, który w wielu przypadkach kończy się nawiązaniem relacji biznesowych – mówi Maciej Roik, prezes zarządu Biomass Media Group. – Oferujemy naszym partnerom możliwość zaprezentowania swojej oferty, a nieformalne spotkania w trakcie wydarzenia pozwalają zamienić kontakty na kontrakty – dodaje Maciej Roik.

– IV Forum Pelletu to nie tylko konferencja i minitargi branżowe, ale przede wszystkim spotkanie, którego celem jest wymiana wiedzy, doświadczeń i pomysłów oraz aktywizowanie profesjonalistów branży do jeszcze większego działania na rzecz rozwoju rynku krajowego – podkreśla Jolanta Kamińska z „Magazynu Biomasa”. W tym roku większą uwagę poświęcimy roli producentów urządzeń grzecznych na pellet w całym procesie sprzedażowym i w ogóle w popularyzowaniu tego biopaliwa – dodaje J. Kamińska.

W tym roku na Forum większą uwagę poświęcimy roli producentów urządzeń grzecznych na pellet w całym procesie sprzedażowym i w ogóle w popularyzowaniu tego biopaliwa

– Naszą misją jest promowanie polskiej branży pelletu – w kraju i za granicą. O sukcesie naszych działań świadczy choćby rosnąca z roku na rok liczba polskich wystawców na największych włoskich targach pelletowych – Italia Legno Energia i Progetto Fuoco. W czerwcu w odniesieniu do tej drugiej imprezy będziemy mieli przyjemność zaprezentować uczestnikom zupełnie nowy koncept biznesowy – mówi Maciej Kosiński, organizator konferencji.

Forum Pelletu 2018

Zarejestruj się na Forum do końca kwietnia i zyskaj rabat!

Kontakt w sprawie konferencji:

Maciej Kosiński, m. kosinski@biomassmediagroup.pl, + 48 792 122 038

Powiązane wpisy