Aktualności

Akademia Pelletu – rusza nowy projekt popularyzujący wykorzystanie pelletu!

Wydawnictwo Biomass Media Group startuje z nową inicjatywą adresowaną do gmin i samorządów. Akademia Pelletu to cykl edukacyjnych spotkań popularyzujących wykorzystanie pelletu w gospodarstwach domowych, zakładach przemysłowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

O pellecie drzewnym piszemy dla Państwa od ponad 3 lat. Na łamach „Magazynu Biomasa” oraz wydawanego cykliczne „Rynku Pelletu” promujemy wykorzystanie ekologicznego paliwa jakim jest pellet, prezentując wszystkie aspekty jego użytkowania, publikując wypowiedzi ekspertów, opinie użytkowników kotłów i pieców na pellet, pokazując nowości produktowe oraz możliwości dofinansowania inwestycji jaką jest przebudowa kotłowni.

Od teraz, dzięki inicjatywie Akademia Pelletu, edukacja na temat sektora pelletu drzewnego wkracza w nowy, praktyczny wymiar! Autorski projekt Biomass Media Group to cykl spotkań z mieszkańcami gmin najsilniej dotkniętych zjawiskiem niskiej emisji, czyli zanieczyszczenia powietrza spowodowanego m.in. pracą lokalnych kotłowni węglowych oraz spalaniem złej jakości paliw w domowych kotłach nie spełniających obowiązujących norm emisyjnych.

Podczas wydarzenia przedstawiamy zalety pelletu drzewnego, omawiamy wszystkie aspekty inwestycji w kocioł lub piec pelletowy, pomagamy dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb, wyceniamy koszty zakupu urządzenia na pellet, a także przekazujemy informacje o aktualnych programach dofinansowujących zakup kotła biomasowego lub modernizację starej kotłowni.

Partnerem merytorycznym Akademii Pelletu jest Centrum Ogrzewania Pelletowego – dystrybutor renomowanych, polskich kotłów, pieców i palników na pellet, który na każdym etapie współpracy z klientem (indywidualnym lub biznesowym) oferuje bezpłatne doradztwo w zakresie użytkowania urządzeń pelletowych.

Najbliższe spotkanie w ramach Akademii Pelletu odbędzie się już 6 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole: http://gok.ryczywol.pl/2017/bez-kategorii/wojt-gminy-ryczywol-zaprasza

Gminy zainteresowane zorganizowaniem spotkania edukacyjnego w ramach Akademii Pelletu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 507-786-173.

Zdjęcie: 123rf

Powiązane wpisy